خبر فوری
خبرگزاری مهر مذهبی کد خبر : ۷۳۳۳۸۰۵
تاریخ انتشار : ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۱
گرگان - برترین های مسابقات قرآنی نیروی زمینی ارتش پس از سه روز رقابت در گرگان معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و هفتمین دوره مسابقات مرحله ای قرآنی منطقه شرق و شمالشرق نیروی زمینی ارتش عصر دوشنبه پس از سه روز در گرگان به پایان رسید.

آئین اختتامیه این رقابت ها با حضور سردار سرتیپ محمودزاده مشاور فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، امیر غفاری فرمانده تیپ ۱۵۸ شاهرود، امیر سرتیپ دو معمارباشی فرمانده قرارگاه لشکر۳۰ گرگان، سرهنگ اثنی عشریه فرمانده تیپ ۲۳۰ گرگان، روحانیون منطقه و برخی اعضای شورای شهر گرگان در مسجد امام محمد باقر (ع) برگزار شد.

امیر سرتیپ دو مهدی معمارباشی در این مراسم گفت: برگزاری و میزبانی از مسابقات قرآنی یگانهای منطقه در این پادگان قطعا بابرکت بوده است.

معمارباشی افزود: امیدوارم در طول این مدت که میزبان متسابقین بودیم از ما راضی باشند و برکت حضور آنها در مجموعه جاری شود.

قرآن یکی از جذابیت های معنوی دین اسلام است

همچنین رییس عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش در گلستان اظهار کرد: برگزاری این مسابقات موجب افتخار ما بوده و امیدوارم توانسته باشیم رضایت سازمان و شرکت کنندگان عزیز را جلب کنیم.

حجت الاسلام محمد حسن عبدی با تشکر از داوران و متسابقین گفت: بیش از ۱۷۰ نفر در ۱۲ رشته قرآنی در این مرکز رقابت کرند و محیط سربازی ما را نورانی ساختند.

وی تصریح کرد: قرآن کریم یکی از جذابیت های معنوی دین خداست که زمانی با صوت زیبا تلفیق می شود چندین برابر جذابتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: با خواندن قرآن دلهای ما نور الهی را جذب می کند و این هنر این کتاب آسمانی است که اینچنین جلوه گری می کند.

در پایان افراد برتر این دوره از مسابقات به شرح زیر معرفی شدند:

بخش پایور:

ستوانیکم رضا فدایی از پشتیبانی شمالشرق در بخش قرائت تحقیق، ستوانیکم میلاد رضایی از تیپ ۱۳۰ در بخش قرائت ترتیل، سروان محمد بخشی از تیپ ۱۳۰ در بخش اذان، استواریکم محمد زنگویی از تیپ ۲۷۷ در بخش حفظ کل، کارمند جواد زارع ثانی از پش منطقه ۵ در بخش حفظ ۲۰ جزء، استواریکم حسن سلیمی از تیپ ۳۷۷ در بخش ۱۵ جزء، ستوانیکم حسن ولی پور از تیپ ۲۷۷ در بخش ۱۰ جزء، ستواندوم قاسم سرگلزایی از تیپ ۲۳۰ در بخش ۵ جزء، ستوانسوم ابوالفضل سلطانی در بخش ۳ جزء از پایگاه هوانیروز، استواریکم علی حسامی از تیپ ۲۷۷ در بخش مفاهیم سطح یک و ستوانیکم محمد رجنی از تیپ ۱۵۸ در بخش مفاهیم سطح دو.

بخش وظیفه:

گروهبانیکم سید حجت الله حسینی از پایگاه هوانیروز در بخش قرائت تحقیق، گروهبانیکم حسین زارع بیدکی از تیپ ۲۳۰ در بخش قرائت ترتیل، گروهبان دوم مرتضی محمدپور از تیپ ۱۵۸ در بخش اذان، سرباز محمد رسولی از تیپ ۱۵۸ در بخش حفظ کل، سرباز مسعود وحدانی از تیپ ۱۳۰ در بخش حفظ ۲۰ جزء، سرباز عاصف احمدی از تیپ ۳۸ در بخش حفظ ۱۵ جزء، سرباز علی اکبر نازپرور از تیپ ۱۵۸ در بخش ۱۰ جزء، سرباز ابراهیم بفکین از تیپ ۲۳۰ در بخش ۵ جزء، سرباز بهرام غراوی از تیپ ۱۳۰ در بخش ۳ جزء و ستوانسوم مرتضی مصاحبه از تیپ ۱۵۸ در بخش مفاهیم.

لازم به ذکر است، این دوره از مسابقات با حضور بیش از ۱۷۰ شرکت کننده از استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، مازندران و گلستان به مدت سه روز در گرگان برگزار شد و استاد کشتگر رئیس دارالقرآن اداره عقیدتی سیاسی نزاجا سرپرستی داوران را برعهده داشت.

افراد برتر مناطق چهارگانه نیروی زمینی آذر ماه در اصفهان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

منبع این خبر (خبرگزاری مهر) است و جستجوگر خبر سایت تیتر نو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر (7333805) را همراه با ذکر منبع و موضوع به شماره 3000123095 پیامک بفرمایید.